Bakı Halal Biznes və Turizm Forumuna ev sahibliyi edəcək
İslam Ticarət, Sənaye və Kənd Təsərrüfatı Palatasının (ICCIA) Direktorlar Şurasının 35-ci iclası çərçivəsində Azərbaycan Halal Biznes və Turizm Forumunun keçirilməsinə dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Anlaşma Memorandumunun imzalanması Bakıda keçirilən İslam Ticarət, Sənaye və Kənd Təsərrüfatı Palatasının Direktorlar Şurasının 35-ci iclasının açılış mərasimində baş tutub. Sənədi Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev, İslam Biznesi Beynəlxalq Assosiasiyasının prezidenti Marat Kabayev, ICCIA-nın Baş katibi Yusif Xələvi və “Caspian Event Organisers” MMC-nin icraçı direktoru Bəhruz Hidayətzadə imzalayıblar.
Anlaşma Memorandumu 2024-cü ildə Azərbaycan Halal Biznes və Turizm Forumunun keçirilməsi ilə əlaqəli məsələlər üzrə birgə fəaliyyəti, müştərək layihələrin icrası məqsədilə tədbirlərin keçirilməsi üzrə qarşılıqlı əməkdaşlığı tənzimləyir.
“Caspian Event Organisers” (CEO) şirkəti Azərbaycanda keçirilən bir sıra beynəlxalq sərgi və konqreslərin təşkilatçısıdır.
“ADEX” Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi, "Caspian Agro" Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisi, “Interfood Azerbaijan” Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisi, “AITF” Azərbaycan Beynəlxalq Turizm və Səyahətlər Sərgisi, "BakuBuild" Azərbaycan Beynəlxalq İnşaat Sərgisi, “Translogistica Caspian” Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika Sərgisi və digər bu kimi təşkil olunan tədbirlərin miqyası və əhəmiyyəti “Caspian Event Organisers” şirkəti tərəfindən təqdim olunan xidmətlərin yüksək peşəkarlığını bir daha sübut edir.

Baku will host the Halal Business and Tourism Forum
A Memorandum of Understanding on organization of the Azerbaijan Halal Business and Tourism Forum was signed within the framework of the 35th meeting of the Board of Directors of the Islamic Chamber of Commerce, Industry and Agriculture (ICCIA).
The signing of the Memorandum of Understanding took place at the opening ceremony of the 35th meeting of the Board of Directors of the Islamic Chamber of Commerce, Industry and Agriculture held in Baku. The document was sealed by Orkhan Mammadov, the Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan (KOBIA), Fuad Nagiyev, the Chairman of the State Tourism Agency, Marat Kabayev, the President of the International Association of Islamic Business, Yusif Khalavi, the Secretary General of ICCIA, and Bahruz Hidayatzade, the executive director of "Caspian Event Organizers" LLC.
The Memorandum of Understanding regulates joint activity on issues related to the organization of Azerbaijan Halal Business and Tourism Forum in 2024, as well as mutual cooperation on the implementation of joint projects.
Caspian Event Organisers LLC (CEO) is the organiser of a series of annual international exhibitions and conferences in Azerbaijan.
The scale and importance of the events arranged, including the "ADEX" Azerbaijan International Defence Exhibition, "Caspian Agro" Azerbaijan International Agriculture Exhibition, “InterFood Azerbaijan” Azerbaijan International Food Industry Exhibition, “AITF” Azerbaijan International Tourism and Travel Exhibition, “BakuBuild” Azerbaijan International Construction Exhibition, “TransLogistica Caspian” Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition and others indicates the high professionalism of the services provided by CEO.